Osram CFL Square Lumilux 2P
Beskrivning Osram CFL Square Lumilux 2P
Osram CFL Square Lumilux 2P är ett fyrkantigt kompaktlysrör. Den har en fyrkantig form och sprider ett jämnt ljus. Med detta kompaktlysrör kan du dra nytta av ett mycket ekonomiskt ljus med extremt låg profil. Det går enkelt att installera antingen i tak eller i väggarmaturer. Observera att denna produktserie är lämplig för drift med konventionella driftdon.
Användningsområden
- Enkla vägg- och takarmaturer
- Offentliga byggnader, mottagningsområden, kontor
- Stormarknader och varuhus
- Hotell & restauranger
- Industri
Fördelar med Osram CFL Square Lumilux 2P
Osram CFL Lumilux har en färgåtergivning på 80 vilket innebär att ljuset från detta lysrör återger färgerna i omgivningen klart och naturligt. Detta lysrör har en livslängd på 10 000 timmar.
Spara pengar?
Vill du spara pengar på dina elkostnader? Minska din energiförbrukning och bli mer miljövänlig! Byt till LED! Har nu några frågor hur man byter till LED, våra produkter eller vill få ett anbud kan du kontakta våra experter som kan svara på dina frågor och hjälpa dig välja rätt belysning.